Gümüşhane Şiran Babuş Köyü 1. Köy Şenliğini Yoğun Bir Katılımla Gerekleştirdi.

Babuş köyü derneğinin organize ettiği şenlik programına katılan misafirlere teşekkür eden Dernek Başkanı Mehmet Yetim; ”Sayın milletvekillerim, Sayın kaymakamım, Sayın belediye başkanlarım, Sayın muhtarım, Sayın Karakol komutanım, Sayın ilçe başkanlarım, Sayın ŞİDEF yöneticilerim, Sayın dernek başkanlarım, Saygıdeğer misafirlerimiz, Çok kıymetli köylülerim, Şiran Babuş köyü bayramlaşma etkinliğine hoş geldiniz. Şahsım ve köylülerim adına sizleri saygıyla selamlıyorum. Ahirete göç etmiş tüm ölmüşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Sayın misafirler, saygıdeğer köylülerimiz bu etkinliği düzenlememizde emeği geçenlere ayrıca teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Bu etkinlikteki amacımız gençlerin birbirlerini tanıması ve kendi aramızdaki akrabalık bağlarını güçlendirmektir. Saygıdeğer köylülerim bizler birbirimizden kopamayız. Doğduğumuz yerden koparak farklı yerlere göç etmek zorunda kaldık. Ahirete göç etmiş aile büyüklerimiz ‘Şevket Yetim, Ömer Yetim, Osman Yetim, Hacı turan, Efendi Karagöz, Niyazi Yalçın, Zurnacı lakabıyla Hasan Turan, Osman Öğütçü, Aziz Yıldız, Necip Çelik, Hamit Polat, Sadullah bayram, Hüseyin Çelik, Timur Karagöz ve Şakir Yetime’ vefa borcumuz var. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum ruhları şad olsun çocuklarına ve torunlarına, selam olsun hepsine. Yani bizler bu topraklardan kopamayız. Biz gurbetçiler uzaklarda olsak bile şunu bilmenizi isteriz ki inanın aklımız her daim buradadır. Çünkü bizim manevi olarak bütün anılarımız buradadır ahirete göç etmiş geçmişimizle gurur duyduğumuz dedelerimiz, ebelerimiz, babalarımız, analarımız ve kısacası biz buradan ayrı kalamayız. Sizlerden bir Badılı kardeşiniz olarak ricam şudur; tabî ki hatalarımız olacaktır, hatasız kul olmaz birbirimizi kırmayalım dünya malı dünyada kalır dünya malı için birbirimizi üzmeyelim. Devletimize, Ülkemize Gümüşhane’mize bilhassa köyümüze sahip çıkalım. Saygıdeğer dostlar, sevgili Babuşlular bu etkinliği ilk defa düzenlemeye karar verdiğimizde birçok olumlu ve olumsuz tepki aldık. Bu tepkiler arasında bu sene olmaz, güven sorunu gibi mazeretlerden dolayı yapılamaz denilen etkinliğin şimdi birincisini yapmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Bu etkinlik bizleri ortak bir yerde buluşturan, kaynaştıran, sosyalleştiren, adetlerimizi öğrenmemize yardımcı olan ve bu değerlerin her aşamasında buluşmamıza katkı sağlayacak çok ama çok önemli kültürel bir etkinliktir.

Bugün burada bu yaz gününde etkinliğimize katılanları kardeşliğin birlikte olmanın gönül gönüle, omuz omuza yaşamanın sevinci, gururu ve coşkusu ile sizleri baş başa bırakırken etkinliğin hazırlanmasında gecesini gündüzüne katan’ Yavuz Yetim kardeşime, Tekin Turan kardeşime, Selahaddin Karagöz kardeşime, Selahaddin Yıldız abime, Cihangir Karagöz abime, bu oluşumda çok büyük katkıları olan Süleyman Yetim abime, bize her türlü konuda yardımcı olan ŞİDEF kurucu başkanı Serkan Kaya kardeşime‘ ve diğer tüm arkadaşlarıma etkinliğimize hiçbir karşılık beklemeden katkıda bulunan sivil toplum kuruluşlarına ve değerli sanatçı arkadaşlarıma teşekkür eder şükranlarımı sunar, iyi eğlenceler ve iyi bayramlar dilerim” dedi.

Babuş köyü bayram etkinliğine Gümüşhane Milletvekili Osman Akgül, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, Şiran, ilçe özel idare müdürü Serdar Çetinkaya, Ak Parti Gümüşhane il Başkanı Celaleddin Köse, Ak Parti Şiran ilçe Başkanı Erhan Güngör, Babuş Köyü Muhtarı Servet Turan, Yeşilbük Beldesi Dernek Başkanı Yalçın Onur, Beydere Köyü Dernek Başkanı Zafer Mallı ve çok sayıda Babuş köylü ile misafirler katıldı.