Seydibabalı Kadınlar’dan, Kermes Etkinliği

Gümüşhane Şiran Seydibaba Köyü Derneği Kadın Kolları kermes düzenledi.

Gümüşhane Şiran Seydibaba Köyü Derneği Kadın Kolları’nın düzenlediği kermes etkinliğinde, Seydibabalı kadınlar yöresel lezzetleri sundu.

Kermes etkinliğinden dolayı kadın kollarına teşekkür eden Seydibaba Köyü Dernek Başkanı İrfan Yıldız; ”Göreve geldiğimizde tüm Seydibaba’yı içine alan bir anlayışla faaliyetler yapacağımızı belirtmiştik. Bu bağlamda görev dağılımını yaptık. Çok büyük önem arz eden Kadın ve Gençlik kolları başkanlarımızı atadık. Bugün kadın kollarımız kaynaşma amaçlı yöresel lezzetlerimizi sergileyen bir kermes düzenledi. Çok güzel bir faaliyet oldu. Başta Kadın Kolları Başkanımız Gülnaz Küçük ve yönetimine teşekkür ediyorum. Her şey birlikteliğimiz için” dedi.

Seydibaba Köyü Derneği Kadın Kolları Başkanı Gülnaz Küçük;”2018 yılı sonunda düzenlemiş oldugumuz “YEMEK KERMESİ”mizin yoğun ilgiyle karşılanması bizleri oldukça gururlandırdı. Seydibaba Köyü Yardımlaşma Derneği Kadın Kolları olarak tüm hemşehrilerimiz, köylülerimiz ve dostlarımız arasindaki birlik, beraberlik duygusunu pekiştirmek önceliğimiz oldu. İlerleyen günlerde yapacağımız çalışmaların çok daha kapsamlı ve verimli olması için şimdiden planlarımızı yapmaya başladık bile.Bu çalışmaların tüm hemşehrilerimiz tarafından ilgiyle takip edileceğini umuyoruz. Sevgi, saygı çerçevesinde birliğimizin daim ve çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu çalışmada aşağıda isimleri yazılı gönüllü arkadaşlarımıza ve bizleri yalnız bırakmayan, maddi manevi yardımlarını esirgemeyen, bu uğurda büyük emeği geçen Eser Küçük,Sümeyye Küçük Filiz Yıldız, Merve Yıldız,Hatice Yalçın, Fevriye Yıldız, Nurcan Yalçın,Zeliha Yalçın,Sabriye Yalçın ve tüm hanım kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.