Danışma Kurulu ve Danışmanlar

Danışma Kurulu Başkanı - Yüksel Hamzaoğlu

Yüksel Hamzaoğlu

1961 Gümüşhane Şiran Günyüzü Köyünde doğdum. İlkokul, Orta ve Lise eğitimini İstanbul Bahçelievler’de tamamladım. Lisans eğitimimi İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde 1985 yılında tamamladım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

1988 yılında Mutlu İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. şirketini kurdum. Halen şirketin icra kurulu başkanlığını yürütmekteyim. İstanbul’un farklı ilçelerinde birçok proje geliştirmeye imza attık. Birçok sivil toplum kuruluşunda üyeliğim devam etmektedir. Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfının (ŞEKAV) kurucu üyesiyim. Gümüşhane Sanayi ve İş adamları Derneğinin (GÜSİAD) yönetim kurulu üyeliği ve inşaat komitesi başkanlığım devam etmektedir. Gümüşhane Üniversitesi Kalkındırma Vakfı mütevelli heyeti üyesiyim. Gümüşhane Mühendis ve Mimarlar Platformunun (GÜMÜP) 2010-2018 arası başkanlığını yaptım ve onursal başkanlığım devam etmektedir. Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı (İGİAD) derneği, YTÜ Vakfı mütevelli heyeti üyeliği, Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER), Mühendisler Vakfı, Anadolu Esnaf ve İş Adamları Derneği üyeliğim devam etmektedir. Gümüşhane İktisadi Yardımlaşma Dayanışma (GİYAD) derneği danışma kurulu başkanlığı yaptım. Şiran Akademi Spor Genel Kurul, Gümüşhane Yardımlaşma ve Dayanışma (GÜYDER) derneği üyesiyim. İstanbul İnşaat Mühendisleri Odası üyeliğim devam etmektedir.

 

Eğitim Danışmanı - Mustafa Kara

Mustafa KARA

  • 04.03.1957 yılında Gümüşhane ili Şiran ilçesi, Konaklı köyünde doğdu.İlkokulu kendi köyünde,ortaokulu Şiran Ortaokulu´nda , liseyi Gümüşhane Lisesi´nde tamamladı.
  • Yükseköğrenimini Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler alanında ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tarih bölümünde tamamladı.
  • 05.11.1978 yılında Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak göreve başladı.
  • 1978-1979´da Giresun Espiye Üçtepeler Ortaokulu´nda Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve müdür yardımcısı , 1979-1992 yılları arasında Giresun Şebinkarahisar Avutmuş Ortaokulu´nda  Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve okul müdürü, 1992-2003 yılları arasında Şiran Mithatpaşa İlköğretim Okulu Müdürlüğünde , 2003-2004 Şiran İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve ilçe müdür vekilliği  ,2004-2012 yılları arasında  Erzincan ili  İliç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nde, 2012-2020 tarihleri arasında Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’nde çalıştı.
  • 30.09.2020 tarihinde Kartal İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak göreve başladı.

Sağlık Danışmanı - Doç. Dr. Cemalettin Aydın

Doç. Dr. Cemalettin Aydın

Gümüşhane şehrinin Şiran ilçesinde doğan Doç. Dr. Cemalettin Aydın, ilkokul ve ortaokul eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra İstanbul Silivri Lisesi ve Bahçelievler Lisesinde eğitimine devam etti.
1994-2000 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamladı. 2001-2003 yılları arasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Fizyoloji Asistanlığı yapmıştır.
2003-2009 yılları arası Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştıma Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi asistanı olarak uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.
2009-2010 yılları arası Van Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor olarak mecburi hizmet görevini tamamlamıştır.
2010 yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2013 yılında yardımcı doçent ünvanını alan Dr Cemalettin Aydın, 2018 yılında doçent ünvanını alarak yine Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kariyerine devam etmektedir.

Hukuk Danışmanı - Av. Tuncay Demir

Hukuk Danışmanı – Av. Tuncay Demir

Gümüşhane şehrinin Şiran ilçesi İncedere (Tamara) köyünde doğan Avukat Tuncay DEMİR , ilkokulu köy okulunda, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Konya Selçuk Ünivertesi Hukuk Fakültesininden mezun olup aynı üniverstede “Hukuka Aykırı Deliller” tez konusunda yüksek lisansını tamamlamıştır.
2008-2017 yılları arasında sırasıyla Ankara’da eğitim staş dönemi ve Vakfıkebir, Karaman ve Hozat Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunmuş olup 2018 yılından bu yana İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak çalışmaktadır.
Evli ve üç çocuk babası olup orta düzeyde İngilizce bilmektedir.