İl Temsilcilerimiz

ADIYAMAN - Oğuzhan Altıntaş

01.01.1987 yılında Gümüşhane Şiran ilçesinde dünyaya geldim. ilk öğretim, lise ve üniversiteyi Gümüşhane okudum. uluslararası ilişkiler lisans mezunuyum memur çocuğuyum. şu anda Türkiye petrollerinde Adıyaman ilinde 5 yıldır görev yapmaktayım.

AFYONKARAHİSAR -

AĞRI -

AMASYA - Akif Gülap

1975 Amasya Merzifon doğumluyum. Şiran Arıtaş (Miyadun) köylüyüm. Amasya Merzifon ilçesinde ikamet ediyorum. Tarım ürünleri üretim ve pazarlama yapıyorum. Evli ve 3 Çocuk babasıyım

ANKARA -

ANTALYA - Ayhan Kaya

ARTVİN - Mutlu Aydın

AYDIN - Hasan Yıldız - Salih Celepci

Adı Soyadı: Hasan YILDIZ

Doğum Tarihi:  01.02.1969

Doğum Yeri:  Şiran / Gümüşhane

Unvanı:  Jeoloji Mühendisi

Görev Yeri:  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü/AYDIN

Eğitim Durumuİstanbul Üniversitesi Müh. Fak. Jeoloji Müh.

HİZMET BİLGİLERİ

Gümüşhane/Şiran Mithatpaşa İlköğretim Okulu ( Sınıf Öğretmeni 1997-2001 )

Gümüşhane Bayındırlık ve İskan Müd. ( Jeoloji Müh. – Şube Müd. V. 2001-2003 )

Aydın Bayındırlık ve İskan Müd. (Jeoloji Müh. (2003-2009)

Aydın İl Afet ve Acil Durum Müd. ( Şube Müd. V. – Jeoloji Müh. 2010-2022)

BALIKESİR - Mustafa Külekci

BİLECİK - Önder Celep

1975 yılında Gümüşhane Şiran ilcesi Boğazyayla köyünde çiftçi bir ailenin 3 ncü çocuğu olarak dünyaya geldi.İlk öğrenimini Gümüşhane ilinde Orta ve Lise öğrenimini Rize’de tamamladı.1993 yılında Sağlık Memuru olarak göreve başlayıp, uzun yıllar Devlet Hastanesi ve 112 Acil Yardım İstasyonlarında bu görevi sürdürdü İstanbul Üniversitesi Yaşlı Bakımı bölümünü tamamlayan Önder celep halen Bilecik İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapıyor.Evli ve 2 çocuk babası..

BİNGÖL-

BİTLİS - Yalçın Demir

1980 de Şiran Tamara da doğdum. Lise ye kadar öğrenimimi İstanbul da yaptım. Gazi Üniversitesi Elektri̇k Elektronik mühendisliğini bitirdim. Vangölü EDAŞ ta Dağıtım Operasyonları Müdürü olarak çalışıyorum. Evli ve 1 çocuğum var.

BOLU - Salih Celepci

10/12/1970 Tarihinde Gümüşhane –Şiran- Selimiye Köyünde doğdum.    İlkokulu  Selimiye Köyünde,  Ortaokul ve Liseyi Zonguldak Ereğli İmam Hatip Lisesinde okudum.Üniversiteyi     Hacettepe Üniversitesi  Eğitim Bilimleri Fakültesi,Eğitim Proğramları ve Öğretim Bölümünden mezun olarak meslek hayatıma başladım.İlk atama depo tayini olarak  Bolu Atatürk İlköğretim Okulu  sınıf öğretmenliğine,oradan Bolu  Mudurnu Çamyurdu Köyü Müdür Yetkili sınıf öğretmenliğine, sınıf öğretmeni olarak görev yaparken askere gittim.Askerliğimi  Yedek Subay öğretmen olarak askerlik MUŞ –HASKÖY ilçesinde yaptım.Askerlik dönüşü Bolu –  Mudurnu Çamyurdu Köyü Müdür yetkili sınıf öğretmenliğine devam ettim. Branş değişikliği yaparak Rehber Öğretmenliğe geçtim. Mudurnu Dumlupınar İlköğretim Okulunda  Rehber Öğretmenlik yaptım. Buradan Müdür Yardımcılığı sınavını kazanarak  Mudurnu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdür Yardımcılığı yaptım. 2007-2010 Tarihlerinde Mudurnu Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda Müdür Vekili olarak görev yaptım. 08/02/2010- Mudurnu Çok Programlı Lisesi Okul Müdürlüğüne asaleten atandım.Daha sonra Mudurnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olaraj görev yaptım. Buradan Mengen  Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü olarak atandım..Şuan Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktayım .Evli ve 2 erkek 1 Kız çocuğu  babasıyım

 

BURDUR - Fazıl Aydın

BURSA - Cengiz Işık

1969 Gümüşhane Şiran Akbulak köyü doğumluyum. Bursa ‘da serbest ticaret yapıyorum.

ÇANAKKALE - Orhan Tuna

ÇANKIRI - Enes Buğra Kara

20.01.2003 tarihinda ailenin ilk çocuğu olarak Ankara Altındağ ilçesinde dünyaya geldim. Şiran Aşağı Duruçay (Aşağı Hozman) köylüyüm. 2009-2013 yılları arasında Hacı Bektaş Veli ilkokulunda okudum. 2013-2017 yılları arasında Hasan Şükran Saruhan ortaokulunda okudum. 2017 Teog sınavına girerek 2021 yılında Fatih Anadolu Lisesinden mezun oldum. 2021 YKS sınavı sonucunda Çankırı Karatekin Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde okumaya hak kazandım. Şuanda eğitimime devam etmekteyim.

ÇORUM-

DENİZLİ - Faruk Aydın

01/05/1978 Tarihinde Gümüşhane-Şiran-Telme Köyü’nde doğdu. İlkokulu Telme Köyünde Ortaokulu Muğla-Fethiye’de Liseyi ise Denizli’de tamamladı. 2001 yılında Kafkas Üniversitesi Artvin Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Kemer Orman İşletme Müdürlüğü ne Bölge Şefi olarak atandı. 2016 yılında Denizli Tavas’ta , 2017-2021 yılları arasında Denizli Sarayköy’de Bölge Şefliği görevlerinde bulundu. 01.01.2022 tarihi itibariyle Denizli Buldan Orman İşletme Müdür Yardımcısı olarak atandı. Halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

DİYARBAKIR - Orhan Altıntaş

EDİRNE - Mustafa Bölükbaş

1960 Gümüşhane ili Şiran ilcesi yesilbük beldesi doğumluyum ilkokulu beldemde okudum orta ve lise öğrenimini şiranda okuduktan sonra 1980 yılında inşaatlarda çalışmak için İstanbul’a geldim on yıla yakın inşaat da çalıştıktan sonra devlet memuru olarak atandım halen uzun yıllar Kırklarelinde çalıştıktan sonra edirne’ye tayın oldum halen Edirne açık cezaevinde iç güvenlik sorumlusu olarak görev yapmaktayım saygılarımla

ELAZIĞ - Kürşat Kaya

Kürşat KAYA; 25 Şubat 1979 doğumludur. Gümüşhane Şiran Merkez Karaca Mahallesine kayıtlıdır. Mersin İHL, Çukurova Ünv. İlahiyat Lisans ve Fırat Ünv. İlahiyat Yüksek Lisans mezunudur. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenidir. Elazığ ili İHH yurt içi yardım birimi sorumlusudur. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

ERZİNCAN - Ata Celep

ATA CELEP 1965 GÜMÜŞHANE SIRAN BAGAZYAYLA KÖYÜ DOGUMLUYUM 55 YILDIR ERZINCANDA IKAMET EDIYORUM AYNI ZAMANDA ERZINCAN HANCI MAHALLESI MUHTARIYIM

ERZURUM - İsa Yılmaz

Gümüşhane / Şiran – Sellidere Köyü 1961 doğumluyum. 1963’de Ankara / Yenimahalle – Karşıyaka’ya göç eyledik. İlk Okulu; Karşıyaka Mustafa Celayir’de, Orta Okulu; Demetevler Lisesi’nde, Lise ise Ankara Yapı Meslek Lisesi’nde başladı Samsun Atakum Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladım. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Bölümünden mezun oldum. Çocukluk yıllarımda başlayan çalışma hayatım Üniversite son sınıf yıllarımda özel sektörde devam etti (1986 – 1990 MNG Holding), Özel büro ve 4 arkadaşla beraber kurduğumuz Aktif Mimarlık Ltd. Şti.’de (1990 – 1992), daha sonra Şiran Belediyesi Fen İşleri Sorumluluğu (1993 – 2000), Ankara / Gölbaşı Belediyesi Yapı İşleri Şube Şefliği (2000 – 2001), Kültür Bakanlığı – sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı oldu. Bakanlığa bağlı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü – Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü (2001 -2013), Ankara Etnografya Müzesi (2013 – 2017). Ve halen görev yaptığım Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü – Ankara Resim ve Heykel Müzesi Müdürlüğünde Müd. Yrd. çalışırken 2020 yılının Eylül ayında Erzurum Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Müdürlüğüne geçici Müdür Vekili olarak atamam yapıldı. Geçirdiğim bir beyin ameliyatı sebebiyle 21.12.2020’de atandığım ve halen yürütmekte olduğum Müdür Vekilliği görevimde çalışmaktayım.
Sosyal faaliyet alanlarımı şöyle izah edebilirim; 1986 yılında çıkarılan “GÜMÜŞHANE’NİN SESİ” gazetesi ile başlayan yerel gazete ve dergi çıkarma çalışmalarım zaman içinde (kesik, kesik olsa da) “ŞİRAN BELEDİYE BÜLTENİ” dergisi, “ŞİRAN’IN SESİ” gazetesi 1993 – 1997 ve daha sonra internet üzerinden yayın yapan “GÜNDOĞUMU” ve “HABER 29’DA” köşe yazarlığı yaptım. 2003 yılında “Ankara Gümüşhaneliler Derneği” yönetiminde yer aldım. 2005’de kurulan “GÜDEF” Gümüşhane Dernekler Federasyonu) kurucu üyesi ve yönetim kurulunda (Başkan Yardımcısı) çalıştım. Daha sonra “GÜBDER” (Gümüşhaneli Bürokratlar Derneği) kurucu üyesi ve yönetiminde (Başkan Yardımcısı olarak) yer aldım ve halen üyeliğim devam etmektedir.

Adres ve: Ev: Şükrü paşa Mah. Biruni Sk. Dolunay Apt. 11/4
Yakutiye / ERZURUM

: İş: Erzurum Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Müdürlüğü (Kongre Binası) Kongre Cad. No: 44
Yakutiye / ERZURUM

Telefon: İş: ( 0 442 ) 215 13 04

: Cep: ( 0 530 ) 922 22 95 / (0 535) 045 29 29

ESKİŞEHİR - Mete Türkmen

1974 Şiran Doğumluyum
İlkokulu Arıtaş Köyü ilkokulunda okudum.
Liseyi Gümüşhane Maraşal Fevzi Çakmak Öğretmen Lisesinde bitirdim.
1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesinden Tarih öğretmeni olarak mezun oldum ve aynı yıl göreve başladım. Halen ESKİŞEHİR de tarih öğretmeni olarak çalışıyorum.
Evliyim ve üç kızım var.

GAZİANTEP - Alihan Kaya

Aslen Gümüşhane Şiranlı bir ailen olup 1995 yılının Eylül ayında İstanbul’un Bağcılar ilçesinde doğdum. Aslen Şiran’ın tamara köylüyüm fakat istanbulda süregelen ikametimiz nedeni ile İlk ve Ortaöğretimi büyüdüğüm ilçe olan Bağcılarda tamamladım ve Namık Kemal Üniversitesi Elektrik-elektronik bölümü önlisans programından 2017 yılında mezun oldum. Ardından dikey geçiş sınavı ile Anadolu Üniversitesi işletme fakültesinde mezuniyetimi lisans düzeyine tamamladım. Şu anda ise Anadolu Üniversitesi açıköğretim programı üzerinden Uluslar arası ilişkiler lisans öğrenimine devam etmekteyim. Özel sektörde kendi alanım olan işlerde bir müddet çalıştıktan sonra 2019 yılında mensubu olduğum Jandarma Teşkilatında çeşitli görevlerde bulunmuş olup; Koruma, 156 acil çağrı merkezi ve muhabere vasıtaları bakım ve onarımı gibi haberleşme alanlarında hizmet etmekte olup halen görevime Gaziantep İl Jandarma bünyesinde devam etmekteyim. İyi düzeyde İngilizce bilmekteyim.

GİRESUN - Nazif Kılıç

GÜMÜŞHANE - Safak Çelik - Gürkan Oğuz

Fazıl Şafak ŞAFAK
Doğum yeri Eldiğin Köyü Şiran / GÜMÜŞHANE
Doğum Tarihi 01.04.1983
1 Nisan 1983’de Eldiğin Köyü Şiran Gümüşhanede doğdu.
Baba adı Dursun, anne adı Balhanım’dır.
Esnaf; ticaretle uğraşmaktadır. Şiran’da ikamet etmektedir. Lise mezunudur. Genç yaşta amansız hastalığa yakalanan eşini kaybetmiştir. İki çocuk babasıdır. Üç kardeştir. Abisi Fazlı ÇELİK ‘le beraber Şiran’da ticaret hayatı devam etmektedir.

Gürkan Oğuz

1988 yılında Şiranda doğdum, ilk ortaokul ve liseyi Şiranda okudum. Üniversiteyi Ankara Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum. Şiran Belediyesinde çalışmaktayım

HAKKARİ - Yalçın Demir

1980 de Şiran Tamara da doğdum. Lise ye kadar öğrenimimi İstanbul da yaptım. Gazi Üniversitesi Elektri̇k Elektronik mühendisliğini bitirdim. Vangölü EDAŞ ta Dağıtım Operasyonları Müdürü olarak çalışıyorum. Evli ve 1 çocuğum var.

HATAY - Mehmet Yıldırım

ISPARTA - Fazıl Aydın

MERSİN - Nail Işık

1963 yılında Şiran ilçesi Aksaray Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, ortaokulu yatılı olarak Erzurum Ilıca’da, liseyi Gümüşhane Öğretmen Lisesinde okudu. 1983 yılında Giresun Eğitim Yüksek Okulunu bitirdikten sonra Erzurum Aşkale de başlayan Sınıf Öğretmenliği hayatı sırasıyla; Trabzon/Araklı, Gümüşhane/Şiran ve halen Mersin/Toroslar’da devam etmektedir.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

İSTANBUL - Şidef Genel Merkez

İZMİR - Ramazan Balyemez

1982 Gümüşhane Şiran Karaköy dogumluyum. ilkokul 1 ve 2 nci sınıfı Karaköy ilkokulundan okuduktan sonra 1989 da ailemin İzmir’e göç etmesinden sonra ilkokul ortaokul ve liseyi İzmir’de okudum. Izmirde su sistemleri uzerine faaliyette olan ozel bir firmada satis pazarlama sorumlusu olarak calismaktayim. Izmir basta olmak uzere hemserilerimizin birlik ve beraberlik icesinde birbirlerini tanimalari acisindan 2019 yilinda kurulan Dernek Gumushane Derneginde Baskan yardimcisi olarak gorev yapmaktayim. Evliyim 3 cocuk babasiyim.

KARS - Muhammed Aslan

1982 yılında Gümüşhane/Şiran/Evren Köyünde dünyaya geldim.
İlk-Orta -Lise öğrenimimi Zonguldak/Çaycuma ve Bartın/Merkez’de tamamladım.
Üniversiteyi Edirne’de Elektronik Teknikerliği üzerine tamamladıktan sonra Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesine devam etmekteyim.
Evliyim ve bir çocuk sahibiyim, eşim ev hanımıdır hamdolsun.
1991 yılından bu yana ülkemizin güzide şehri Bartında ikamet etmekteydik.
2019 yılından bu yana Kars/Merkezde kamu kurumunda çalışmaktayım.
Babam malumunuz memleketimizin gözde mesleği olan İnşaat Taşeronluğu yapmaktadır ve bu konuda eli maharetlidir.
Kendimi tanımlama konusunda proaktif biriyim diyebilirim. Sıkı bir Trabzonspor hayranıyım.
Memleketim Gümüşhane’yi çok iyi tanıyamasam da içimizde her zaman tutkusunu yaşayan gurbetçilerden sayabilirim kendimi.
Şiiri, Türküleri, Memleket havalarını seven arada bir de olsa Sıla-i Rahim yapmaya gayret eden garib bir gurbetçiyim.

KASTAMONU - Soner Demir

01.03.1965 yılında Şiran Evren köyün de dogdum. Şiran Lisesini bitirdim. Ankara’da yaşamımı devam ettim. 2016’den beri Kastamonu’da ikamet etmekteyim. Aras inşaat’ın kastamonu da bulunan kastamall avm, otel, rezidans projelerine bakmaktayım. Kastamonu’da inşaatı devam eden projelerimiz de var.

KAYSERİ - Hikmet Şahin

1976 Gümüşhane Şİran Doğumludur. İlk ve orta öğretimini Memleketinde tamamladıktan sonra Samsun 19 MAyıs Üniversitesi Tarih Öğretmenliğini Bitirmiştir. 1998 yılından itibaren İncesuda Çeşitli görevlerde bulunan Okul Müdürümüz 2017 yılından beri Kayseri Fatma Ömer Lütfi Arıtan Anadolu Lisesinde okul müdürlüğü yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

KIRKLARELİ - Zekai Yetim

1967 yılında Gümüşhane/Şiran/Aksaray köyünde doğdum.1992 yılında Antalya’da başladığım şömine,barbekü ve taş dekorasyon işlerine 1997 yılında Kırklareli’ye taşınmamla burada devam ettim.1999 yılından itibaren iki dönem Kırklareli İnşaatçılar Derneği başkanlığı 2006 yılında kurucu üyesi olduğum Kırklareli Gümüşhaneliler Derneğinin iki dönem başkanlığını yaptım.2016 yılında iş hayatımı sonlandırdım ve emekli oldum.Şuan da yaz aylarında Şiran’da kış aylarında Kırklareli’de ikamet ediyorum.

KIRŞEHİR - Zekeriya Çiçek

Zekeriya Çiçek Kırşehir Çicekdağı Bozlarevci köyünde 1974. Doğdum. İlkokulu köyde, ortaokulu Ankara ‘da, liseyi Kırıkkale ‘de okudum.Anadolu üniversitesi tarih bölumü mezunuyum.Aslen Gümüşhane Kelkit Mengütlüyüm. Dedemler oradan Şiran Kozağaç köyüne göç etmişlerdir. Hâlen kütük ve soy kaydımız Şiran Kozağaç köyündedir. Kırşehire 1914 te seferberlikte muhacir olarak yerleşmişlerdir.Şu anda Kırşehir merkezde ikamet etmekteyim.Bir resmî kurumda 24 yıldır görev yapmaktayım. Aynı zamanda inşaat sektörü ile uğraşmaktayım. 47 yaşındayım, evliyim, iki kız çocuğu babasıyım.

KOCAELİ (İZMİT) - Ayhan Kulaksız

KONYA - Yalçın Yılmaz

1967 Şiran Kavakpınarı Köyü doğumluyum. Konya’da Şiran Kavakpınarı köyü Derneği kurucu başkanıyım. Emekli Polisim. Konya’da ikame ediyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

KÜTAHYA - Uğur Karabıçak

01.11.2003 tarihinde Gümüşhanenin Şiran ilçesinde dünyaya geldim.İlkokul eğitimimi Mithatpaşa İlkokulunda, Ortaokul eğitimimi Atatürk Ortaokulu ve Mustafa Uysal Ortaokulunda tamamladım.Lise eğitimimi Malkara Anadolu Lisesinde tamamladım.Şuan aktif olarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü okumaktayım.

MALATYA - H.İbrahim Norşon

20.11.1968 yılında şiranda doğdum. Ilk orta ve lise ögrenimimi şiranda yaptım. Askerlik görevimi istanbulda tamamladıktan sonra, Şiran şoförler ve otomobilciler odasında genel sekreterlik, şiran belediyesinin çeşitli kademelerinde idarecilik yaptım. Daha sonra belediyeden(memurluktan) kendi isteğimle ayrılarak, ticaret hayatına atıldım. Halâ üretim ve imalata dönük sektörlerde ticaretle uğraşmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

MANİSA - Erhan Yıldız

KAHRAMANMARAŞ - Eyüp Kara

Aslen Gümüşhane Şiran seydibaba köyünden olup 1978 İstanbul doğumluyum. İmam Hatip lisesi mezunu olup Avcılar merkez Kur’an kursunda hafızlığımı tamamladım. Kahramanmaraş Elbistan da İmam Hatip’lik yapmaktayım.

MARDİN -

MUĞLA - Hakan Sarı

NEVŞEHİR - Özge Kutun

NİĞDE -

ORDU - Cihan Yazıcı

RİZE - Bülent Aydın

SAKARYA (ADAPAZARI) - İlhan Sarı

İlhan sarı 04.09.1979 İstanbul Kartal doğumluyum. Şiran Akyayla (Kirtanus) köylüyüm. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kartal’da tamamladım. Evli ve dört çocuk babasıyım 2002 yılından itibaren tavukçuluk sektöründeyim. Aynı zamanda Sakarya kanatlı tavuk üreticileri birliği Başkanlığı yapmaktayım.

SAMSUN - Fikret Bostan

1978 Yılında Şiran’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şiran’ da lise öğrenimini ise Aksaray’ da tamamladıktan sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Ayrıca İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi – Sosyoloji Bölümünü bitirdi ve Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek lisansını tamamladı. 2001 Yılında öğretmen olarak başladığı iş hayatında öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği görevlerinde bulundu. Halen okul müdürü olarak görevini ifa etmekte olup aynı zamanda Samsun Memursen- Eğitim Bir Sen Sendikasında şube başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.
Evli ve 3 çocuk babasıdır.

SİİRT -

SİNOP - Miğdat Kutun

01/02/1962 günü Gümüşhane ili Şiran İlçesi Beydere Köyünde dünyaya geldim.
İlkokulu 1969-1974 arası Beydere Köyü ilkokulunda okudum.
İlkokulu bitirdikten sonra eğitime bir yıl ara verdikten sonra 1975 yılında Yeşilbük Ortaokuluna başlayarak ortaokulu 1978 yılında bitirdim.
1978-1981 arasında parasız yatılı olarak Rize Yapı Meslek Lisesini bitirip, ayrıca 1981-1982 öğretim yılında da Ankara Beşevlerde İnşaat Teknik Lisesinde eğitim görerek teknik lise mezunu oldum.
Lise son sınıfta ÖSYM sınavı sonucu 1982 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Falültesi Yapı bölümüne başlayarak 1986 yılında mezun oldum. Üniversite eğitimim devam ederken 1985 yılında İnşaat Teknik Lisesi mezunu olarak mülga Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünün sınavına girerek üniversite eğimim bitmeden Sinop Köy Hizmetlerine İnşaat Teknisyeni olarak 1986 yılında göreve başladım. Üniversite son sınıf, 2. Dönemi çalışarak tamamladım.
1998 yılında da Lefke Avrupa Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdim.
2001 yılında Sinop Köy Hizmetleri İl Müdürlüğünden Sinop Bayındırlık Müdürlüğüne (yeni adı: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği oldu) geçiş yaptım.
Halen Sinop Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak görev yapmaktayım.
Evli ve iki çocuk babasıyım.

SİVAS - Şadi Kotan

TEKİRDAĞ - İlker Ekmen

1989 yılında Şiran’da doğdum. 1991 yılından itibaren Tekirdağ’da yaşıyorum. İlk, orta ve lise eğitimimi Tekirdağ’da aldım. Üniversite eğitimimi 2007-2011 arasında yüzüncü yıl üniversitesinde fen bilimleri fakültesinde kimya bölümünde okudum. 2013-2015 yılları arasında Namık Kemal üniversitesinde kimya anabilim dalında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. 2017-2018 arasında biruni üniversitesinde sağlık bilimleri enstitüsünde iş sağlığı ve güvenliği alanında yüksek lisans eğitimi aldım. Şimdi ise Çerkezköy’de özel firmada orta düzey yönetici olarak görev yapıyorum.

TOKAT - Nurettin Dağdelen

Nurettin DAĞDELEN
Emekli Personel Şefi
Gsm 0544 268 57 95
e-posta : nurettin_29@hotmail.com
ÇALIŞMA HAYATI
1993-2017 Gençlik ve Spor Bakanlığı
Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü , Personel Şefi
1989-1992 Gençlik ve Spor Bakanlığı
Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü , Memur
1985-1988 Gençlik ve Spor Bakanlığı
Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü , Memur
KULÜP VE YÖNETİCİLİK FAALİYETLERİ
2002-2017 Tokat Gençlik ve Spor Kulübü , Kulüp Başkanlığı
1994-2002 Tokat Gençlik ve Spor Kulübü , Yönetim Kurulu Üyeliği
EĞİTİM
İlk , Orta ve Lise Öğrenimimi Gümüşhane Şiran İlçesinde tamamladım.
KİŞİSEL BİLGİLER
Doğum Tarihi : 1960 Şiran/Gümüşhane
Evli ve 2 Çocuk babasıdır

TRABZON - Oktay Yıldız

1981 yılı Gümüşhane doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Şiran’da tamamladım. 2002 yılında İnönü Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden bölüm birincisi olarak tamamladım. Yüksek lisansımı aynı bölümde, doktora eğitimimi de Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kimya/Biyokimya alanında takviye edici gıdalar ve tedavi edici preparatlar konularında tamamladım.
Lisans sonrası sanayi kuruluşlarında mühendis, üretim müdürü, ar-ge müdürü ve işletme müdürlüğü pozisyonlarında çalıştım. Akademik yaşamıma Giresun Üniversitesi, Şebinkarahisar Meslek yüksekokulunda başladım. Daha sonra Karadeniz Teknik üniversitesinde devam ettim. Halen KTÜ, Eczacılık Fakültesinde görev yapmaktayım.
Özel sektör sonrası akademik yaşamımda ülkemizde birçok sanayi kuruluşuna danışmanlıklar yaptım. Avrupa Birliği projeleri, Dünya bankası projeleri başta olmak üzere ulusal ve uluslararası 50’ye yakın projede görev yaptım ve istihdama dokunan birçok projeyi ülkeme kazandırdım.
2012 yılı sonrası KTÜ’de Teknoloji Transfer ofisinin kurulumunu gerçekleştirdim ve bölgemizde çoğunluğu Kobi işletmesi olmak üzere birçok firmaya ar-ge, inovasyon, fikri sına-i mülkiyet hakları, projeler/fonlar konularında katkı sağladım ve sektörden hiç kopmadan ekosistem içerisinde bulundum. Halen teknoloji transfer merkezinin yöneticiliğini yapmaktayım.

Halen KTÜ, Eczacılık Fakültesinde Prof. Dr. olarak görev yapmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım

TUNCELİ - Fuat Demir

15 Şubat 1993 tarihinde Gümüşhane Şiran İncedere köyünde doğdum. Liseyi Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde , üniversiteyi Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde okudum. 2 yıldır Tunceli Pülümür İlçe Seçim Müdürlüğü’nde çalışmaktayım. Aynı zaman da Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Hukuk lisans ve Tarih Yüksek Lisans programlarına devam ediyorum.

ŞANLIURFA - Furkan Kılıç

UŞAK - Ahmet Yılmaz

Şiran 1952 doğumluyum. Ortaokulu Trabzon Yomra ilçesinde,lise öğrenimini Erzincan’da, üniversiteyi Ankarada bitirdim ayrıca Gazi Üniversitesinde işletmede yüksek LİSANS yaptım. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı nin çeşitli kademelerinde görev yaptım . Anavatan Partisinde il başkanı şu anda İyi Parti Üsak İl Başkan Yrd olarak görev yapıyorum. Kitap okumayı , sporu müzik i ve gezmeyi seviyorum. Hayatımda sevgiyi saygıyı hösgoru yu ve empati yi ön plana çıkardım öyle devam ettim. Hayatım hep başarı anıları ile doludur.Vatanini ve Milletini çok seven Mevlana yı Yunus u Haci Bektaşi Veli yi Ahmet Yesevi yi Pir Sultan Abdal i kendime örnek aldım . Şiran da birlik ve dayanışmayı oluşturmak konusunda atılacak adımlar da hepimize çok görev düşüyor. Hepimiz başta ekonomik sosyal ve çeşitli sebeplerle büyük kentlere göç ettik .Burada bize düşen insanlara katkı sağlamak olmalıdır.

VAN - Yalçın Demir

1980 de Şiran Tamara da doğdum. Lise ye kadar öğrenimimi İstanbul da yaptım. Gazi Üniversitesi Elektri̇k Elektronik mühendisliğini bitirdim. Vangölü EDAŞ ta Dağıtım Operasyonları Müdürü olarak çalışıyorum. Evli ve 1 çocuğum var.

YOZGAT -

ZONGULDAK - Muhammed Timur Yazıcı

AKSARAY - M.Ali Güler

BAYBURT - Ümit Yıldırım

KARAMAN -

KIRIKKALE - Erdoğan Kaya

BATMAN -

ŞIRNAK -

BARTIN - Adnan Balta

1955 Şiran Ara köyünde doğup gençlik yıllarım İstanbul’da geçti 1974 yılında vatanin görevimi kıbrısta yaptım vatani görevimi tamamladıktan sonra Bartın’da ticarete başlayıp Bartın’da siyasi yelpazenin içinde uzun yıllar görev aldım. 1994 yılına kadar DYP Bartın il ilçe teşkilatlarında üst düzey yönetiminde yer aldım ve 1994 yılında bir yerel gazete ve radyo kurup MHP teşkilatını kurma görevi Alparslan Türkeş tarafından tarafıma tevdi edildi. Aynı yıl Bartın belediye başkan adayı oldum ve 1998 yılında işim gereği Mersin Silifke’de inşaat işlerim dolaysı ile 2017 yılına kadar Mersin Bartın arası git gel yaptım. Günümüzde Ankara Bartın arası aynı tempoda yine inşaat işleri ile iştikal ediyorum. Evli ve 4 çocuğum var. Oğlum Bartın’da işimin başında büyük kızım evli ev hanımı diğer kızlarım ünüversite son sınıf birisi piskoloji okuyor, diğer kızım hukuk okuyor.

ARDAHAN -

IĞDIR -

YALOVA - Savaş Kaşıkçı

20 Ocak 1990 yılında Gümüşhane Şiran’da doğdum. Gümüşhane/Şiran Güreş(Halgin) köylüyüm. İlkokulu Kartal Sabri Taşkın İlköğretim okulunda tamamladım. Lise eğitimimi Kartal Lisesi’nde tamamladım. Lisans eğitimimi 2008-2013 yılları arasında Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde Girne Amerikan Üniversitesi İşletme ve Ekonomi fakültesinde Uluslararası İşletme Yönetimi(İngilizce) bölümünü bitirerek tamamladım.Yüksek lisans eğitimimi 2015 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İşletmecilik bölümünü bitirerek tamamladım.Vatani görevimi Ankara’da Genel Kurmay Başkanlığı’nda yaptım.Dünya Ekolojik Yaşamı Sürdürme Derneği ve 2017 yılından itibaren Gümüşhane İli Şiran İlçesi Güreş Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma derneği üyesiyim.Yalova ili Çiftlikköy ilçesinde ikamet etmekteyim.2015 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisi’nde aktif olarak görev almaktayım.Bulunduğum görevler;
• Çiftlikköy Gençlik Kolları Başkanı
• Çiftlikköy İlçe Yönetim Kurulu Üyesi
• Çiftlikköy İlçe Bilişim Sorumlusu
• Sandık Örgütlenme Sorumlusu
• İlçe Kongre Delegesi
• İl Kongre Delegesi
• Çiftlikköy Belediye Meclis Üyesi (Devam etmektedir.)
Merkezi Yalova/Çiftlikköy ilçesi, şubesi Bursa /Yenişehir ilçesinde bulunan çevre güvenliği ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren gösteren aile şirketimiz KAŞIKÇIOĞLU İNŞAAT & TEL ÖRGÜ SAN.TİC.LTD.ŞTİ’nde yöneticilik yapmaktayım. İleri derecede İngilizce bilmekteyim.

KARABÜK - Berkay Yılmaz

1 Eylül 1995 yılında Zonguldak’ta doğdum. Gümüşhane Şiran, Yukarı Kulaca Köylüyüm. İlk, orta ve lise eğitimini Zonguldak’ta tamamladım. 2017 yılında Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum ve 2018 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Kaynak Mühendisliği eğitimini tamamladım. 2019 yılı itibariyle Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Anabilim dalında yüksek lisans yapmaktayım.
2019 Yılından bu yana Karabük’te ikamet etmekte olup, KARDEMİR A.Ş’de Ar-Ge Mühendisi olarak çalışmaktayım.

KİLİS -

OSMANİYE -

DÜZCE - Muhammed Celepci

Muhammed Celepci Düzce Kaynaşlı Yeşiltepe Köyü Çaykara mah imam hatip olarak görev yapmaktayım.Gümüşhane Şiran Selimiye köyündenim